ALIŞ YERİ / MEVKİ
ALIŞ TARİHİ / SAATİ
PARA BİRİMİ
DÖNÜŞ YERİ / MEVKİ
DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ
KİRALAMA ŞEKLİ
ÖDEME TİPİ
KİRALAMA SÜRESİ
YILLIK KM
VİTES
YAKIT

Kiralama Koşulları

Kiralama Süresi
En kısa kiralama süresi 24 saattir.
 

Toplam 2 saati aşan gecikmelerde tam gün ücreti alınır.
 

Uzun Süreli Kiralamalar
Uzun süreli kiralamalar için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için (0322) 363 55 59 - (0532) 333 32 68 numaralı telefondan Gizem Rent A Car merkez ofisini arayabilirsiniz.
 

Tek Yön Kiralama
Aracı teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kira süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için merkez ofisimizi arayabilirsiniz.
 

Araç Teslim Alma – Araç Bırakma
Adana Hava Limanı ve Merkez Ofisimizde günün her saatinde; araç teslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir.
 

Sürücü Belgesi Kullanım Yaşı
Bütün Grup araçlar için en az 25 yaşını, doldurmuş olmak ve 2 yıllık yerli veya uluslararası geçerli ehliyete sahip olmak gerekmektedir.
 

İlave Sürücü
Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür.Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.
 

Fiyatlara Dahil Olan Olmayan Hususlar
Fiyatlara araçların Günlük Kiralama 200 KM İkiyüz Kilometre 2 İki Günlük Kiralama 400 KM Dörtyüz Kilometre 3 Üç günlük Kiralama 500 KM Beşyüz Kilometre Haftalık 1000 KM Bin Kilometre Aylık 3000 KM Üçbin Kilometre İle Sınırlı kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Km Aşım Ücreti Ekonomik Araçlarda 50 Kuruş Orta Grup 1,00 TL Üst Grup Araçlarda 2,00 TL'Dir
Yakıt, köprü, otoyol ücretleri, trafik cezaları ile ekstra sigortalar (Tam Sigorta Hırsızlık Sigortası, Lastik, Cam, Far), tek yön ücreti araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu, navigasyon cihazı gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) Fiyatlara dahil değildir.
 

Ödeme- Depozit
Kira ücretlerinin ödenmesinde Vısa ve Mastercard kredi kartları kabul edilir.
 

Trafik Cezaları
Türkiye’deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120 km şehirlerarası yollarda 90 km ve şehir içlerinde ise 50 km hıza izin vermektedir.Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz.
 

Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra Gizem Rent A Car’a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı ( mail order ) ile kiracıdan tahsil edilir.
 

Araçların sürücü kusurları nedeniyle, resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içinde kabul edilir.
 

Diğer Hizmetler
İhtiyaç duyulan Şoförlü Lüks Araç ve Transfer talepleriniz için Gizem Rent A Car’ı arayabilirsiniz. (0322) 363 55 59 - (0532) 333 32 68
 

Hasar Sorumluluk Sigortası (CDW)
Gizem Rent A Car’dan kiralanan araçların kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek hasarlar ve tüm sorumluluklar kiracıya aittir.Hasar sorumluluk sigortası, kiracının kullanımı sonucu doğabilecek maddi zararları teminat altına alır.
 

Hırsızlık Sigortası (TP)
Kiracı bu sigorta ile kiraladığı aracı çalınmaya karşı teminat altına alabilir.
 

Lastik-Cam-Far Sigortası (HTW/LCF)
Kiracı dilerse bu sigorta ile, Kasko Sigorta kapsamına girmeyen, lastik yarılması, cam, far kırılmalarından doğabilecek hasarları teminat altına alabilir.
 

Önemli Not :
Kullanımdan tek taraflı doğabilecek hasarlar, araç üzerinde bulunan ruhsat ,trafik seti, plaka vb gibi iç, dış donanımlarının zarar görmesi sigorta kapsamına girmez. Kaza raporlarının 48 saat içinde Gizem Rent A Car’a ulaştırılması gerekmektedir.
 

Kiralayana ait araçlar, Türkiye’de geçerli yasalar ve sigorta mevzuatı zorunlu ve isteğe bağlı sigortalarla teminat altına alınmıştır. Kiracı için ilave bir prim ödemesi gerektirmeyen zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile kazaya karışan Gizem Rent A Car aracını kullanan sürücü haricindeki 3. şahısların tedavi giderleri ile maddi hasarları ölüm ve sakatlık giderleri kanun ile çizilmiş limitler dahilinde karşılanır.
Gizem Rent A Car zorunlu sigortalar dışında aşağıda belirtilen sigortaları isteğe bağlı olarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Kiracı günlük ekstra ücretlerini ödemek ve sözleşmenin ön yüzündeki kabul kutucuğunu imzalamak suretiyle bu bölümde açıklanan teminatlardan yararlanabilir.
 

Tüm Sigortaların Geçerli Olabilmesi İçin;
Tüm trafik kanun ve kurallarına uyulması,
Kötü kullanım ve tam kusurlu olunmaması,
Aracın alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanılmaması,
Aracın yasal hız sınırlarının dışında kullanılmaması,
Alkol ve trafik raporlarının araç yerinden oynatılmadan alınmış, en geç 48 saat içinde Gizem Rent A Car’a ulaştırılmış olması,
Sürücünün kira sözleşmesine kayıtlı olması,
Aracın ehliyetsiz sürücülere kullandırılmaması gerekmektedir. Aksi taktirde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, Gizem Rent a Car yetkililerine, yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır. Kaza anında en kısa sürede; (0322) 363 55 59 - (0532) 333 32 68 numaralı acil servis telefonlarının aranması ve bildirimde bulunulması zorunludur.
 

Gizem Rent A Car fiyat koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

top
whatsapp